Meme Estetiği Nedir? Göğüs Estetiği Nedir?

Meme estetiğinin uygun bir şekilde yapılması ile birlikte kısa süre içerisinde iyileşme durumu meydana gelir. Kadınlar ideal göğüs ölçüsü elde edebilmek adına bu işlemi tercih ederler.

Meme estetiği bir diğer adı olan göğüs estetiği Medicana ile kolay bir şekilde yapılan işlemlerden biridir. Memelerin istenilenden büyük olması ya da istenilenden küçük olması halinde meme estetiğine başvurulur. Meme estetiği ile kadınlar istedikleri göğüs büyüklüğüne ve göğüs yapısına kolay bir şekilde erişirler. Meme estetiğinin uygun bir şekilde yapılması ile birlikte kısa süre içerisinde iyileşme durumu meydana gelir. Kadınlar ideal göğüs ölçüsü elde edebilmek adına bu işlemi tercih ederler.

Meme Estetiği Nedir?

Meme estetiği hem olanı büyütmek hem de küçültmek için yapılan işlemleri kapsar. Aynı zamanda sarkmış ya da deforme olmuş memelerin daha dik ve daha sağlıklı görünmesini sağlamak amacıyla da meme ameliyatları ön plana çıkar. Dr. Leyla Arvas meme ameliyatları bakımından uzmanlık kazanmıştır. Meme ameliyatlarının en doğru şekilde yapılması ile birlikte son derece hoş bir göğüs görünümü elde etmeniz mümkün olur. Kişinin kilosuna, boyuna ve vücut yapısına en uygun olan memenin yapılması hedeflenir.

Meme Estetiği Ne Kadar Sürer?

Kadınların son yıllarda en çok tercih ettiği işlemlerden biri olan meme estetiği, vücut yapınıza en uygun olan meme görünümü elde etmenize yardımcı olur. Meme estetiği yaklaşık olarak 1 ila 2 saat arasında süre bir operasyondur. Operasyon sonrasında bir gün hastanede istirahat etmek ve doktor kontrolünde olmak gerekir. Daha sonrasında taburcu olabilir ve evde istirahati devam ettirebilirsiniz.

Kimler Meme Estetiği Olamaz?

Meme estetiği çok kompleks bir işlem olmasa da herkes için uygun bir işlem değildir. Özellikle meme kanseri olan ve kanser tedavisi devam eden kişiler için uygun bir işlem değildir. Kanser hücresinin daha da yayılmasına sebep olur. Aynı zamanda kalp gibi kronik hastalıkları bulunan kişilerde de birtakım yan etkiler meydana gelir. Şeker hastası ve kalp pili olan kişilerin meme estetiği gibi işlemlerden uzak durması gerekir.

Meme Estetiğini Kim Yapar?

Meme estetiği yapacak olan kişilerin merak ettiği bir diğer konuda meme estetiğini kimin yaptığıdır. Meme estetiği uzman estetik cerrahiler tarafından yapılan bir işlemdir. Erkin Önsal bu konuda en uzman olan ve en iyi sonucu ortaya koyan cerrahlardan biridir. İşlemin doğru bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak adına uzman kişilere yaptırmak gerekir. Uzman olmayan kişiler yaptığı zaman ortaya olumsuz pek çok farklı sonuç çıkabilir. Meme estetiği yapılacak olan klinik ortamının da en iyi şekilde olması çok önemlidir. Hijyen açısından fayda sağlar.

Meme Estetiği İyileşme Süreci

Meme estetiği yapacak olan kişiler iyileşme sürecini de merak ederler. İlk 1 ila 2 hafta arasında çok dikkatli davranmak ve bu alana su değdirmemeye dikkat etmek gerekir. Daha sonrasında da memeye herhangi bir darbenin gelmemesi ve sağlıklı bir hale gelene kadar yüz üstü uyumamak gerekir. Bu gibi konulara dikkat edildiği zaman herhangi bir yan etki durumu söz konusu olmaz. İlk haftalar duş almamalı ve ameliyatlı yere kesinlikle su değdirmemelisiniz.

Göğüs Estetiği Fiyatları

Göğüs estetiğinin pek çok farklı çeşidi mevcuttur. Göğüslerin dikleşmesini, büyümesini ya da küçülmesini sağlamak için farklı işlemler uygulanır. Bu sebeple def fiyat konusu değişime uğrar. Özellikle son yıllarda yapılan pek çok farklı çalışma ile kolay bir şekilde işlemler gerçekleşir hale geldi. Medical Park göğüs estetiği konusunda son derece uzman ve profesyonel bir çalışma yürütür. Uzman olan yerlere göğüs estetiği yaptırmak risk faktörlerini en aza indirir ve en iyi sonucu ortaya çıkarır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.